Приватне акціонерне товариство “ВОЛОДАРКА”

Код за ЄДРПОУ: 05502381
Телефон: (0432) 263014
Юридична адреса: 21001, Україна, м. Вінниця, проспект Коцюбинського 39
 
Дата розміщення: 14.04.2020

Річний звіт за 2019 рік

XI Звіт керівництва (звіт про управління)

Вірогідні перспективи подальшого розвитку емітента Звiтний 2019 рiк вiдзначався роботою в складних економiчних умовах. Керiвництво Товариства, незважаючи на значну конкуренцiю на ринку товарiв та послуг, затримку з оплатою за наданi замовникам послуги, провело велику роботу по виконанню доведених завдань. За пiдсумками фiнансового року Товариство отримало збиток. В подальших планах Товариство має намiри продовжувати виконання своїх основних статутних завдань направлених на отримання та зростання прибутку. Перспективи подальшого розвитку пов'язанi з продовженням спiвпрацi з iноземними фiрмами та пошуки вiтчизняних замовникiв. Планується розширення асортименту продукцiї, що виготовляється, вивчення тенденцiй моди та напрямкiв розвитку сировини, нових тканин, фурнiтури та оздоблювальних матерiалiв. Окрiм того в планах Товариства розширення ринкiв збуту, збiльшення об'ємiв торгово-посередницької дiяльностi, надання в оренду вiльних виробничих i не виробничих примiщень. Планується додатково закупити обладнання в пошивочнi цехи з метою збiльшення, продуктивностi працi. Iстотно на дiяльнiсть емiтента можуть вплинути: додаткова закупiвля обладнання, укладання договорiв з новими контрагентами, користування банкiвськими кредитами. Товариство планує отримання прибуткiв за рахунок максимального задоволення очiкувань споживача, ефективного використання та управлiння обiговими коштами, покращення забезпеченостi виробництва новiтнiми технологiями i устаткуванням, створення беззбиткового механiзму управлiння виробництвом, зниження собiвартостi продукцiї.
Інформація про розвиток емітента Основним предметом дiяльностi Товариства є виготовлення швейних виробiв на замовлення iноземних фiрм з сировини замовника; розробка та реалiзацiя конкурентоспроможних моделей швейних виробiв i технiчної документацiї; виготовлення та вiльна реалiзацiя авторських зразкiв швейних виробiв. За останнi роки Товариство укрiпило себе i зарекомендувало себе як одного з найкращих i надiйних компаньйонiв на ринку. Продукцiя фабрики користується попитом завдяки високому рiвню якостi та чiткому виконанню поставок на замовлення. В даний час виробничi потужностi фабрики зайнятi виробленням швейних виробiв на основi давальницької сировини iноземним фiрмам. Основнi ринки збуту та основнi клiєнти: це країни зарубiжжя. ПрАТ працює на умовах давальницької сировини з країнами: Нiмеччина, Польща, Румунiя. Для стабiльної роботи виробництва матерiально-технiчна база фабрики постiйно оновлюється, органiзовуються навчання персоналу, вивчаються передовi технологiї крою та пошиття. Планується додатково закупити обладнання в пошивочнi цехи з метою збiльшення, продуктивностi працi. Iстотно на дiяльнiсть емiтента можуть вплинути: додаткова закупiвля обладнання, укладання договорiв з новими контрагентами, користування банкiвськими кредитами.
Інформація про укладення деривативів або вчинення правочинів щодо похідних цінних паперів емітентом, якщо це впливає на оцінку його активів, зобов'язань, фінансового стану і доходів або витрат емітента Укладення деривативiв або вчинення правочинiв, щодо похiдних цiнних паперiв Товариством не укладалось.
Зокрема інформація про завдання та політику емітента щодо управління фінансовими ризиками, у тому числі політику щодо страхування кожного основного виду прогнозованої операції, для якої використовуються операції хеджування З часу свого виникнення пiдприємницька дiяльнiсть завжди зазнає впливу дiї рiзних факторiв або, так званих, - ризикiв. Нинi без ризикової пiдприємницької дiяльностi не iснує. Хеджування - дiяльнiсть, яка спрямована на створення захисту вiд можливих втрат у майбутньому, тобто це дiї Товариства з мiнiмiзацiї цiнових ризикiв. Полiтика ПрАТ "ВОЛОДАРКА" щодо управлiння ризиками має першочергове значення для ведення бiзнесу Товариства i є важливим елементом її дiяльностi. Полiтика управлiння ризиками сконцентрована на непередбачуваностi фiнансових ринкiв i нацiлена на мiнiмiзацiю потенцiйного негативного впливу на фiнансовi показники Товариства. Оперативний i юридичний контроль ПрАТ "ВОЛОДАРКА" має на метi забезпечувати належне функцiонування внутрiшньої полiтики та процедур з метою мiнiмiзацiї операцiйних i юридичних ризикiв. Керiвництво Товариства визнає, що дiяльнiсть Товариства пов'язана з фiнансовими ризиками i вартiсть чистих активiв у нестабiльному ринковому середовищi може суттєво змiнитись унаслiдок впливу суб'єктивних чинникiв та об'єктивних чинникiв, вiрогiднiсть i напрямок впливу яких заздалегiдь точно передбачити неможливо. До таких фiнансових ризикiв ПрАТ "ВОЛОДАРКА" вiднесено ринковий ризик та ризик лiквiдностi. Полiтика з управлiння ризиками ПрАТ "ВОЛОДАРКА" орiєнтована на визначення, аналiз i управлiння ризиками, з якими стикається Товариство, на встановлення контролю за ризиками, а також постiйний монiторинг за рiвнем ризикiв, дотриманням встановлених обмежень та полiтики управлiння ризиками. Управлiння ризиками керiвництвом Товариства здiйснюється на основi розумiння причин виникнення ризику, кiлькiсної оцiнки його можливого впливу на вартiсть чистих активiв та застосування iнструментарiю щодо його пом'якшення. Система управлiння ризиками у 2019 роцi ПрАТ "ВОЛОДАРКА" розкрита у внутрiшнiх положеннях ПрАТ "ВОЛОДАРКА" З методiв управлiння ризиками на рiвнi пiдприємства також використовуються такi методи: - детальний аналiз партнерiв по бiзнесу (повноваження покладенi на Наглядову раду Товариства); - захист своєї iн-сайд iнформацiї вiд конкурентiв (повноваження покладенi на директора Товариства); - введення нових технологiй; - залучення висококвалiфiкованих спецiалiстiв; - максимальне використання минулого досвiду та практики у прийняттi бiзнес-рiшень; - розширення торгiвельної мережi та заключення договорiв з виробниками продукцiї без участi посередникiв; - вивчення позитивного досвiду конкурентiв в управлiннi ризиками.
Зокрема інформація про схильність емітента до цінових ризиків, кредитного ризику, ризику ліквідності та/або ризику грошових потоків Фiнансовi iнструменти Товариства включають грошовi кошти та їх еквiваленти, торгову та iншу дебiторську заборгованiсть, торгову та iншу кредиторську заборгованiсть. Основнi ризики, властивi фiнансовим iнструментам, включають: ринковий ризик, ризик лiквiдностi та кредитний ризик. Ринковий та валютний ризики Товариства вiдносно змiни обмiнних курсiв iноземної валюти не складає суттєвого впливу на дiяльнiсть Товариства. Ризик лiквiдностi являє собою ризик того, що Товариство не зможе погасити свої зобов'язання на момент їх погашення. Товариство проводить аналiз строкiв виникнення активiв i погашення зобов'язань i планує свою лiквiднiсть у залежностi вiд очiкуваних строкiв погашення вiдповiдних фiнансових iнструментiв. Потреби Товариства в обiгових коштах задовольняються за рахунок надходження грошових коштiв вiд операцiйної дiяльностi. Товариство не залучає кредитнi ресурси. Надходжень вiд операцiйної дiяльностi достатньо для своєчасного погашення зобов'язань. Кредитний ризик полягає у тому, що Товариство понесе фiнансовi збитки у випадку, якщо контрагенти не виконують свої зобов'язання за фiнансовим iнструментом або клiєнтським договором. Фiнансовi iнструменти, якi потенцiйно наражають Товариство на iстотну концентрацiю кредитного ризику, переважно включають грошовi кошти та їх еквiваленти, а також торгову дебiторську заборгованiсть. Товариство переважно розмiщує свої грошовi кошти у банках з надiйною репутацiєю, якi знаходяться в Українi. Керiвництво здiйснює постiйний монiторинг фiнансового стану установ, де розмiщенi грошовi кошти. Кредитний ризик Товариства пов'язаний з невиконанням банками своїх зобов'язань та обмежується сумою грошових коштiв. Товариство здiйснює торговi операцiї тiльки з перевiреними i кредитоспроможними клiєнтами. Полiтика Товариства полягає в тому, що можливiсть надання кредиту клiєнтам, якi бажають спiвпрацювати на кредитних умовах, у кожному конкретному випадку аналiзується i пiдлягає формальному затвердженню. Окрiм того, проводиться додаткова процедура монiторингу фiнансової iнформацiї про клiєнтiв. Розрахунок цiнового ризику товариства базується на врахуваннi показникiв фiнансової стiйкостi пiдприємства. У фiнансовiй дiяльностi найбiльш значними цiновими ризиками є ризик змiни вiдсоткових ставок та валютних курсiв. Товариство немає заборгованостi по кредитам , тому схильностi до кредитного ризику немає.
Посилання на власний кодекс корпоративного управління, яким керується емітент Товариство немає власного кодексу корпоративного управлiння В своїй роботi Товариство керується нормами Законiв України "Про акцiонернi товариства", "Про цiннi папери та фондовий ринок", iншими нормативними документами, Статутом, затвердженим позачерговими Загальними зборами акцiонерiв вiд 23.04.2019 року, внутрiшнiми положеннями: "Про Загальнi збори акцiонерiв", "Про Наглядову раду", "Про Ревiзiйну комiсiю", "Про виконавчий орган", "Про виплату дивiдендiв". Установчi документи та внутрiшнi Положення розмiщенi на власному сайтi Товариства http://www.05502381.pat.ua
Посилання на кодекс корпоративного управління фондової біржі, об'єднання юридичних осіб або інший кодекс корпоративного управління, який емітент добровільно вирішив застосовувати Товариство не застосовує кодексу корпоративного управлiння фондової бiржi, об'єднання юридичних осiб або iнших кодексiв корпоративного управлiння
Посилання на всю відповідну інформацію про практику корпоративного управління, застосовувану понад визначені законодавством вимоги Практики корпоративного управлiння, застосованої понад визначенi законодавством вимоги немає.
У разі якщо емітент відхиляється від положень кодексу корпоративного управління, зазначеного в абзацах другому або третьому пункту 1 цієї частини, надайте пояснення, від яких частин кодексу корпоративного управління такий емітент відхиляється і причини таких відхилень. У разі якщо емітент прийняв рішення не застосовувати деякі положення кодексу корпоративного управління, зазначеного в абзацах другому або третьому пункту 1 цієї частини, обґрунтуйте причини таких дій Iнформацiя про вiдхилення вiд положень кодексу корпоративного управлiння не наводиться, так як Товариство немає кодексу про корпоративне управлiння.
Інформація про наглядову раду та виконавчий орган емітента немає
Порядок призначення та звільнення посадових осіб емітента. Інформація про будь-які винагороди або компенсації, які мають бути виплачені посадовим особам емітента в разі їх звільнення Згiдно Статуту Товариства, затвердженого Загальними Зборами акцiонерiв Товариства вiд 23.04.2019 року п.10.1 до посадових осiб Товариства належать: голова та члени Наглядової ради, директор, Ревiзiйна комiсiя. Iншого органу управлiння Товариство не утворювало i утворення iншого органу Статутом Товариства не передбачено. Згiдно Статуту Товариства, затердженого Загаьними зборами акцiонерiв 23.04.2019 року п.10.4.1 Директор призначається рiшенням Наглядової Ради i здiйснює управлiння поточною дiяльнiстю Товариства. Звiльнення директора вiдбувається за рiшенням Наглядової ради. Згiдно Статуту Товариства, затердженого Загаьними зборами акцiонерiв 23.04.2019 року п.10.3.6 Члени Наглядової Ради Товариства обираються Загальними зборами акцiонерiв. До складу Наглядової ради обираються акцiонери або особи, якi представляють їхнi iнтереси. Обрання членiв Наглядової Ради здiйснюється шляхом кумулятивного голосування. Наглядова рада може бути вiдкликана достроково або переобрана пiсля закiнчення строку, на який вона обиралась, виключно Загальними зборами акцiонерiв Товариства. За Статутом Товариства п.10.3.14 без рiшення Загальних зборiв повноваження члена Наглядової ради припиняються: - за його бажанням за умови письмового повiдомлення про це Товариства за два тижнi; - в разi неможливостi виконання обов'язкiв члена Наглядової ради за станом здоров'я; - в разi набрання законної сили вироком чи рiшенням суду, яким його засуджено до покарання, що виключає можливiсть виконання обов'язкiв члена Наглядової ради; - в разi смертi, визнання його недiєздатним, обмежено дiєздатним, безвiсно вiдсутнiм, померлим; - у разi отримання акцiонерним Товариством письмового повiдомлення про замiну члена Наглядової ради, який є представником акцiонера. Голова Наглядової Ради Товариства обирається членами Наглядової Ради з їх числа простою бiльшiстю голосiв вiд кiлькiсного складу Наглядової Ради. Наглядова Рада має право в будь-який час переобрати голову Наглядової Ради. Згiдно Статуту Товариства, затвердженого Загальними зборами акцiонерiв 23.04.2019 року п.10.5.1 Члени Ревiзiйної комiсiї Товариства обираються Загальними зборами акцiонерiв Товариства. Член Ревiзiйної комiсiї може бути вiдкликаний достроково або переобраний пiсля закiнчення строку, на який вiн обирався, виключно Загальними зборами акцiонерiв Товариства. Виплата винагороди чи компенсацiї при звiльненнi посадовим особам Товариства Статутом не передбачена.
Повноваження посадових осіб емітента Наглядова Рада є органом, що здiйснює захист прав акцiонерiв Товариства, i в межах компетенцiї, визначеної Статутом i Положенням про Наглядову Раду, контролює та регулює дiяльнiсть Директора. До повноважень Наглядової ради Товариства за Законом України "Про акцiонернi товариства", Статутом та Положенням "Про Наглядову раду" належить: прийняття рiшення про проведення та пiдготовка Загальних зборiв акцiонерiв (рiчних та позачергових), затвердження внутрiшнiх положень, якими регулюється дiяльнiсть товариства, крiм тих, що вiднесенi до виключної компетенцiї Загальних зборiв, прийняття рiшення про продаж ранiше викуплених товариством акцiй, обрання та припинення повноважень директора та затвердження умов контракту з ним, затвердження ринкової вартостi майна, обрання аудитора та визначення умов договору, що укладатиметься з ним, визначення дати складення перелiку осiб, якi мають право на отримання дивiдендiв, порядку та строкiв виплати дивiдендiв, вирiшення iнших питань, що належать до виключної компетенцiї Наглядової ради згiдно iз Статутом Товариства та чинним законодавством. Порядок роботи, виплати винагороди та вiдповiдальнiсть членiв Наглядової Ради визначається чинним законодавством, Статутом Товариства, Положенням про Наглядову Раду Товариства, а також договором, що укладається з кожним членом Наглядової ради, який затверджується рiшенням Загальних зборiв акцiонерiв. До компетенцiї Директора належить вирiшення всiх питань, пов'язаних з керiвництвом поточною дiяльнiстю Товариства, крiм питань, що належать до виключної компетенцiї Загальних зборiв та Наглядової Ради. Директор пiдзвiтний Загальним зборам i Наглядовiй Радi, органiзовує виконання їх рiшень. Директор дiє вiд iменi акцiонерного Товариства у межах, встановлених Статутом Товариства i законом. Директор на вимогу державних органiв, посадових осiб та акцiонерiв Товариства зобов'язаний надати можливiсть ознайомитися з iнформацiєю про дiяльнiсть Товариства в межах, встановлених законом, Статутом та внутрiшнiми Положеннями Товариства. Права та обов'язки членiв Ревiзiйної комiсiї визначаються чинним законодавством, Статутом та Положенням про Ревiзiйну комiсiю. Ревiзiйна комiсiя проводить перевiрку фiнансово-господарської дiяльностi Товариства за результатами фiнансового року. За пiдсумками перевiрки фiнансово-господарської дiяльностi Товариства за результатами фiнансового року Ревiзiйна комiсiя готує висновок, в якому мiститься iнформацiя про: пiдтвердження достовiрностi та повноти даних фiнансової звiтностi за вiдповiдний перiод; факти порушення законодавства пiд час провадження фiнансово-господарської дiяльностi, а також встановленого порядку ведення бухгалтерського облiку та подання звiтностi.
Інформація аудитора щодо звіту про корпоративне управління Вiдповiдно до договору з Аудиторською фiрмою АУДИТОРСЬКА ФIРМА "НИВА-АУДИТ" ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВIДПОВIДАЛЬНIСТЮ було здiйснено огляд iнформацiї, зазначеної ПрАТ "Володарка у Звiтi про корпоративне управлiння за 2019 рiк. Вiдповiднiсть Звiту про корпоративне управлiння за 2019 рiк та зазначеної у ньому iнформацiї чинному законодавству та внутрiшнiм положенням ПрАТ " Володарка " Ми здiйснили огляд щодо iнформацiї Емiтента - ПрАТ "Володарка " зазначеної у Звiтi про корпоративне управлiння за перiод 2019 року за датою складання вiд 31.12.2019 р , а саме: " щодо зазначених посилань на внутрiшнi документи ПрАТ "Володарка" з органiзацiї корпоративного управлiння ; " щодо наявних пояснень у разi наявностi вiдхилень вiд положень Кодексу корпоративного управлiння; " щодо наведеної iнформацiї про проведенi загальнi збори акцiонерiв (учасникiв) ПрАТ "Володарка" та щодо iнформацiї про прийнятi на цих зборах рiщення; " щодо зазначеної iнформацiї про персональний склад наглядової ради та колегiального виконавчого органу ПрАТ "Володарка" , їхнiх комiтетiв, iнформацiї про проведенi засiдання та загальний опис прийнятих на них рiшеннях; " щодо опису основних характеристик систем внутрiшнього контролю i управлiння ризиками емiтента " щодо перелiку осiб, якi прямо або опосередковано є власниками значного пакета акцiй емiтента; " щодо зазначеної iнформацiї про будь-якi обмеження прав участi та голосування акцiонерiв (учасникiв) на загальних зборах емiтента; " щодо визначеного порядку призначення та звiльнення посадових осiб емiтента; " щодо визначених повноважень посадових осiб емiтента ПрАТ "Володарка За результатами виконання аудиторських процедур встановлено наступне: Аудитор перевiрив iнформацiю наведену у Звiтi про корпоративне управлiння за перiод 2019 року за датою складання вiд 31.12.2019, а саме: " щодо зазначених посилань на внутрiшнi документи ПрАТ "Володарка" з органiзацiї корпоративного управлiння ; " щодо наявних пояснень у разi наявностi вiдхилень вiд положень Кодексу корпоративного управлiння; " щодо наведеної iнформацiї про проведенi загальнi збори акцiонерiв (учасникiв) ПрАТ "Володарка" та щодо iнформацiї про прийнятi на цих зборах рiщення; " щодо зазначеної iнформацiї про персональний склад наглядової ради та колегiального виконавчого органу ПрАТ "Володарка, їхнiх комiтетiв, iнформацiї про проведенi засiдання та загальний опис прийнятих на них рiшеннях. Аудитор пiдтверджує достовiрнiсть наведеної iнформацiї. щодо опису основних характеристик систем внутрiшнього контролю i управлiння ризиками емiтента: Аудитором пiдтверджується, що система внутрiшнього контролю визначає всi внутрiшнi правила та процедури контролю, запровадженi керiвництвом пiдприємства для досягнення поставленої мети - забезпечення (в межах можливого) стабiльного i ефективного функцiонування пiдприємства, дотримання внутрiшньогосподарської полiтики, збереження та рацiональне використання активiв пiдприємства, запобiгання та викриття фальсифiкацiй, помилок, точнiсть i повнота бухгалтерських записiв, своєчасна пiдготовка надiйної фiнансової iнформацiї. При формуваннi ефективної системи внутрiшнього контролю адмiнiстрацiя суб'єкта господарювання повинна забезпечити: надiйну iнформацiю, яка необхiдна для успiшного керiвництва дiяльнiстю суб'єкта господарювання; збереження активiв i документiв - уникнення фактiв крадiжок, псування та нецiльового використання майна, знищення i розголошення iнформацiї (в тому числi тiєї, що мiститься в облiкових регiстрах, комп'ютерних базах даних); ефективнiсть господарської дiяльностi - виключення шляхом контрольних процедур дублювання, невиробничих витрат, нерацiонального використання всiх видiв ресурсiв; оптимiзацiя податкових платежiв, змiцнення розрахункової дисциплiни; вiдповiднiсть визначеним облiковим принципам - обов'язкове виконання працiвниками встановлених на пiдприємствi iнструкцiй i правил, а також вимог нормативних документiв; надiйну систему бухгалтерського облiку. Система внутрiшнього контролю ПрАТ "Володарка включає три основнi елементи: середовище контролю, систему бухгалтерського облiку та незалежнi процедури перевiрки. На ПрАТ "Володарка" система внутрiшнього контролю реалiзована шляхом: контролю бухгалтерського фiнансового облiку (iнвентаризацiя i документацiя, рахунки i подвiйний запис); бухгалтерського управлiнського облiку (розподiл обов'язкiв, нормування витрат); аудиту, контролю, ревiзiї (перевiрка документiв, перевiрка вiрностi арифметичних розрахункiв, перевiрка дотримання правил облiку окремих господарських операцiй, iнвентаризацiя, усне опитування персоналу, пiдтвердження i простежування). Вiдповiдального працiвника з внутрiшнього контролю в акцiонерному товариствi не призначено Аудитором дослiджено документи за проведенi заходи ПрАТ "Володарка" щодо органiзацiї системи управлiння ризиками емiтента, а саме: накази та розпорядження управлiнського персоналу щодо управлiння ризиками. Полiтика ПрАТ "Володарка" щодо управлiння ризиками має першочергове значення для ведення бiзнесу Товариства i є важливим елементом її дiяльностi. Полiтика управлiння ризиками сконцентрована на непередбачуваностi фiнансових ринкiв i нацiлена на мiнiмiзацiю потенцiйного негативного впливу на фiнансовi показники Товариства. Оперативний i юридичний контроль ПрАТ "Володарка" має на метi забезпечувати належне функцiонування внутрiшньої полiтики та процедур з метою мiнiмiзацiї операцiйних i юридичних ризикiв. Керiвництво Товариства визнає, що дiяльнiсть Товариства пов'язана з фiнансовими ризиками i вартiсть чистих активiв у нестабiльному ринковому середовищi може суттєво змiнитись унаслiдок впливу суб'єктивних чинникiв та об'єктивних чинникiв, вiрогiднiсть i напрямок впливу яких заздалегiдь точно передбачити неможливо. До таких фiнансових ризикiв ПрАТ "Володарка" вiднесено ринковий ризик та ризик лiквiдностi. Полiтика з управлiння ризиками ПрАТ "Володарка" орiєнтована на визначення, аналiз i управлiння ризиками, з якими стикається Товариство, на встановлення контролю за ризиками, а також постiйний монiторинг за рiвнем ризикiв, дотриманням встановлених обмежень та полiтики управлiння ризиками. Управлiння ризиками керiвництвом Товариства здiйснюється на основi розумiння причин виникнення ризику, кiлькiсної оцiнки його можливого впливу на вартiсть чистих активiв та застосування iнструментарiю щодо його пом'якшення. Система управлiння ризиками у 2019 роцi ПрАТ "Володарка" розкрита у внутрiшнiх положеннях ПрАТ "Володарка" 2.2.3 щодо перелiку осiб, якi прямо або опосередковано є власниками значного пакета акцiй емiтента: Аудитор з метою висловлення думки до iнформацiї наведеної щодо перелiку осiб, якi прямо або опосередковано є власниками значного пакета акцiй емiтента. ПрАТ "Володарка" достовiрно зазначив, щодо перелiку осiб, якi прямо або опосередковано є власниками значного пакета акцiй включено: Гавриш Тарас Леонiдович УКРАЇНА Акцiя проста бездокументарна iменна 20.1705% Рябоконь Володимир Васильович УКРАЇНА Акцiя проста бездокументарна iменна 17.0960% Гавриш Раїса Павлiвна УКРАЇНА Акцiя проста бездокументарна iменна 20.1081% Гавриш Роман Леонiдович УКРАЇНА Акцiя проста бездокументарна iменна 31.014% 2.2.4 щодо зазначеної iнформацiї про будь-якi обмеження прав участi та голосування акцiонерiв (учасникiв) на загальних зборах емiтента: Аудитором отримано iнформацiю щодо власникiв цiнних паперiв якi не уклали з обраною емiтентом депозитарною установою договору про обслуговування рахунка в цiнних паперах вiд власного iменi та не здiйснили переказ належних їм прав на цiннi папери на свiй рахунок у цiнних паперах, вiдкритий в iншiй депозитарнiй установi. Аудитор зазначає, що Товариство вiрно вiдповiдно до п.10 Прикiнцевих та перехiдних положень Закону України "Про депозитарну систему України" та Листа Нацiональної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку №08/03/18049/НК вiд 30.09.2014 року, їхнi акцiї не враховує при визначеннi кворуму та при голосуваннi в органах емiтента. Аудитор пiдтверджує, що iнших обмежень прав участi та голосування акцiонерiв на загальних зборах емiтентiв немає та iнформацiя щодо цього питання наведена у Звiтi про корпоративне управлiння є достовiрною. 2.2.5 щодо визначеного порядку призначення та звiльнення посадових осiб емiтента: Аудитором з метою висловлення думки щодо iнформацiї зазначеної у роздiлi 4 та 5 Звiту про корпоративне управлiння було дослiджено Статут Товариства за яким встановлено порядок призначення та звiльнення посадових осiб емiтента. До посадових осiб емiтента належать: " НАГЛЯДОВА РАДА " ДИРЕКТОР " РЕВIЗIЙНА КОМIСIЯ Аудитор пiдтверджує, що iнформацiя щодо цього питання наведена у Звiтi про корпоративне управлiння є достовiрною. Думка аудитора щодо iнформацiї зазначеної у Звiтi про корпоративне управлiння, окрiм iнформацiї, щодо якої сформовано параграф "Висновок iз застереженням щодо огляду iсторичної фiнансової звiтностi" Ця думка складена за вимогами та у вiдповiдностi до ч. 3 статтi 40 Закону України "Про цiннi папери та фондовий ринок" вiд 23.02.2006 № 3480-IV з наступними змiнами та доповненнями, Мiжнародних стандартiв контролю якостi, аудиту, огляду, iншого надання впевненостi та супутнiх послуг, виданих Радою з Мiжнародних стандартiв аудиту та надання впевненостi (РМСАНВ), затверджених в якостi нацiональних стандартiв аудиту рiшенням АПУ вiд 26.01.2017 року №338/8 , Рiшення Аудиторської палати України №9 вiд 13.03.2019 року "Про затвердження Рекомендацiй з аудиторської практики за результатами проведення круглого столу на тему "Новi вимоги до аудиторського звiту" (частина 2 питання 2.3.2) та з урахуванням iнших нормативних актiв, що регулюють дiяльнiсть учасникiв Фондового ринку. Ми перевiрили iнформацiю зазначену у Звiтi про корпоративне управлiння ПрАТ "Володарка" складеного на 31.грудня 2019 року за 2019 рiк, а саме: " щодо зазначених посилань на внутрiшнi документи ПрАТ "Володарка" з органiзацiї корпоративного управлiння ; " щодо наявних пояснень у разi наявностi вiдхилень вiд положень Кодексу корпоративного управлiння; " щодо наведеної iнформацiї про проведенi загальнi збори акцiонерiв (учасникiв) ПрАТ "Володарка" та щодо iнформацiї про прийнятi на цих зборах рiщення; " щодо зазначеної iнформацiї про персональний склад наглядової ради та колегiального виконавчого органу ПрАТ "Володарка", їхнiх комiтетiв, iнформацiї про проведенi засiдання та загальний опис прийнятих на них рiшеннях. Ми пiдтверджуємо зазначену iнформацiю, щодо вище вказаних питань. Ми вважаємо, що отримали достатнi та вiдповiднi докази для висловлення нашої думки . На нашу думку iнформацiя зазначена у Звiтi про корпоративне управлiння ПрАТ "Володарка" щодо таких питань, як: - щодо опису основних характеристик систем внутрiшнього контролю i управлiння ризиками емiтента; - щодо перелiку осiб, якi прямо або опосередковано є власниками значного пакета акцiй емiтента; - щодо зазначеної iнформацiї про будь-якi обмеження прав участi та голосування акцiонерiв (учасникiв) на загальних зборах емiтента; - щодо визначеного порядку призначення та звiльнення посадових осiб емiтента; - щодо визначених повноважень посадових осiб емiтента. у всiх суттєвих аспектах виходячи зi встановлених критерiїв є достовiрною та викладено емiтентом згiдно вимог ч. 3 статтi 40 Закону України "Про цiннi папери та фондовий ринок" вiд вiд 23.02.2006 № 3480-IV з наступними змiнами та доповненнями. На основi виконаних процедур та отриманих доказiв нiщо не привернуло нашої уваги, що б змусило нас вважати, що ПрАТ "Володарка не дотримався в усiх суттєвих аспектах вимог ч. 3 статтi 40 Закону України "Про цiннi папери та фондовий ринок" вiд 23.02.2006 № 3480-IV з наступними змiнами та доповненнями та Принципiв корпоративного управлiння, затверджених рiшенням НКЦПФР вiд 22.07.2014 року №955.