|
Дата розміщення: 27.04.2018
XI. Опис бізнесу
Важливі події розвитку (у тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення,
виділ); |
ПАТ "Володарка" засноване вiдповiдно до рiшення державного комiтету України з легкої i текстильної промисловостi вiд 04.03.1994 року №38 шляхом перетворення Вiнницької державної швейної фабрики iменi Володарського у вiдкрите акцiонерне товариство вiдповiдно до Указу Президента України вiд 05.06.1993 року "Про корпоратизацiю пiдприємств".
Протягом звiтного перiоду на пiдприємствi не вiдбувалося важливих подiй розвитку, в тому числi злиття, подiлу, приєднання, перетворення та видiлу.
Загальнi збори акцiонерiв товариства вiд 26.10.2010 року прийняли рiшення привести дiяльнiсть у вiдповiднiсть до Закону "Про акцiонернi товариства", а саме iснуюче найменування "Вiдкрите акцiонерне товариство "Володарка" замiнити на "Публiчне акцiонерне товариства "Володарка".
Загальнi збори акцiонерiв товариства вiд 05.04.2017 прийняли рiшення :
Змiнити тип Публiчного акцiонерного товариства «Володарка» з «публiчного» на «приватне».
Затвердити нове найменування Товариства:
·повне найменування Товариства
- українською мовою Приватне акцiонерне товариство «Володарка»;
- англiйською мовою Private Joint Stock Company «Volodarka»
·скорочене найменування Товариства
- українською мовою ПрАТ «Володарка»;
- англiйською мовою PrJSC «Volodarka».
21 квiтня державним реєстратором внесенi вiдповiдних змiн до вiдомостей про юридичну особу, що мiстяться в Єдиному державному реєстрi юридичних осiб, фiзичних осiб пiдприємцiв та громадських формувань щодо змiни типу акцiонерного товариства з пубiлчного на приватне.
|
організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші
відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив
розвитку, зміни в організаційній структурі відповідно до попередніх звітних періодів; |
Головний iнженер ,
експериментальний цех,
пiдготовчо-розкрiйне виробництво,
цех виробництва пiджака,
цех №5 – пальто,
цех №3 – куртки,
лiнiя «Пiлот» - брюки,
склад сировини,
склад готових виробiв,
вiддiл головного механiка,
механiчна майстерня,
вiддiл зовнiшньоекономiчних зв’язкiв,
вiддiл маркетингу та продаж,
бухгалтерiя,
вiддiл кадрiв.
У звiтному перiодi не вiдбувалося змiн в органiзацiйнiй структурi товариства.
Дочiрнiх пiдприємств, фiлiй та представництв або iнших вiдокремлених структурних пiдроздiлiв товариство не має. |
середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб), середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб), чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб), фонду оплати праці. Крім того, зазначаються факти зміни розміру фонду оплати праці, його збільшення або зменшення відносно попереднього року. Зазначається кадрова програма емітента, спрямована на забезпечення рівня кваліфікації її працівників операційним потребам емітента; |
Середньооблiкова чисельнiсть штатних працiвникiв облiкового складу – 840 осiб;
середня чисельнiсть позаштатних працiвникiв та осiб, якi працюють за сумiсництвом –1 особа;
чисельнiсть працiвникiв, якi працюють на умовах неповного робочого часу - 23 осiб;
Фонд оплати працi 2016 рiк-75 749,8 тис. грн;
Фонд олати працi 2017 рiк – 95 389,8 тис. грн.
Фонд заробiтної плати у звiтному перiодi збiльшився в зв’язку iз пiдвищенням заробiтної плати працiвникам товариства.
Кадрова програма, спрямована на збезпечення рiвня квалiфiкацiї працiвникiв операцiйним потребам Емiтента не розробляється. |
належність емітента до будь-яких об'єднань підприємств, найменування та місцезнаходження об'єднання, зазначаються опис діяльності об'єднання, функції та термін участі емітента у відповідному об'єднанні, позиції емітента в структурі об'єднання; |
Емiтент не належить до будь-яких об'єднань пiдприємств. |
спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами, при цьому вказуються сума вкладів, мета вкладів (отримання прибутку, інші цілі) та отриманий фінансовий результат за звітний рік по кожному виду спільної діяльності; |
Спiльної дiяльностi з iншими органiзацiями, пiдприємствами, установами Емiтент не здiйснював. |
будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом
звітного періоду, умови та результати цих пропозицій; |
Будь-яких пропозицiй щодо реорганiзацiї з боку третiх осiб протягом звiтного перiоду не поступало. |
опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості
запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо); |
Пiдприємство веде бухгалтерський облiк вiдповiдно до вимог ведення бухгалтерського облiку i звiтностi в Українi.
Нацiональнi принципи i вимоги до ведення бухгалтерського облiку в Українi вiдрiзняються вiд принципiв i вимог МСФЗ.
Таким чином,фiнансова звiтнiсть приведена у Пiчному звiтi Емiтента, пiдготовлена на основi реєстрiв бухгалтерського облiку Пiдприємства, мiстить коригування, необхiднi для приведення даної звiтностi у вiдповiднiсть до МСФЗ.
Первiсне визнання та оцiнка фiнансових iнструментiв.
Пiдприємство визнає фiнансовi активи та зобов’язання у своєму балансi тодi, коли вона стає стороною контрактних зобов’язань стосовно даного iнструменту. Операцiї з придбання та реалiзацiї фiнансових активiв та зобов’язань визнаються з використанням облiку за датою розрахунку. Операцiї придбання фiнансових iнструментiв, якi згодом будуть оцiненi за справедливою вартiстю мiж датою проведення операцiї та датою розрахунку, облiковуються аналогiчним чином, що й придбанi iнструменти.
Основнi засоби.
Первiсне визнання основних засобiв.
Об'єкт основних засобiв визнається Пiдприємством в якостi активу тiльки в тому випадку, якщо:
- iснує ймовiрнiсть того, що Пiдприємство отримає пов'язанi з даним об'єктом майбутнi економiчнi вигоди;
-первiсна вартiсть даного об'єкта може бути достовiрно оцiнена;
-передбачається використовувати протягом бiльш нiж одного операцiйного перiоду (зазвичай бiльше 12 мiсяцiв);
Пiсля фактичного введення в експлуатацiю об'єкти основних засобiв переводяться на вiдповiднi рахунки основних засобiв.
Подальша оцiнка основних засобiв.
Пiсля первiсного визнання як актив Пiдприємством застосовує модель облiку об'єкта основних засобiв за первiсною вартiстю за вирахуванням накопиченої амортизацiї та накопичених збиткiв вiд знецiнення в разi їх наявностi для наступних компонентiв основних засобiв - комп'ютерне обладнання, iнструменти, прилади та iнвентар. Така вартiсть включає вартiсть замiни частин обладнання i витрати на позики у разi довгострокових будiвельних проектiв, якщо виконуються критерiї їх капiталiзацiї. При необхiдностi замiни значних компонентiв основних засобiв через певнi промiжки часу Пiдприємством визнає подiбнi компоненти в якостi окремих активiв з вiдповiдними їм iндивiдуальними термiнами корисного використання та амортизацiєю. Аналогiчним чином, при проведеннi основного технiчного огляду, витрати, пов'язанi з ним, визнаються в балансовiй вартостi основних засобiв як замiна основних засобiв, якщо виконуються всi критерiї визнання. Усi iншi витрати на ремонт i технiчне обслуговування визнаються у звiтi про прибутки i збитки в момент понесення.
Вiдповiдно до внесених змiн в облiкову полiтику, зазначеним у п. 0.0 до компонентiв основних засобiв таким як будiвлi, машини i обладнання, транспортнi засоби Пiдприємство застосовує модель справедливої вартостi.
Амортизацiя основних засобiв розраховується прямолiнiйним методом вiдповiдно до строкiв корисної служби, погодженим з технiчним персоналом Пiдприємства наступним чином:
Будiвлi та споруди 20-50 рокiв
Машини та устаткування 3-20 рокiв
Комп'ютерне обладнання 1-8 рокiв
Транспортнi засоби 5-7 рокiв
Iнструмент, прилади та iнвентар 5-20 рокiв
Незавершене будiвництво Не амортизується
Лiквiдацiйна вартiсть, строк корисного використання i метод нарахування амортизацiї переглядаються в кiнцi кожного фiнансового року. Вплив будь-яких змiн, що виникають вiд оцiнок, зроблених у попереднi перiоди, враховується як змiна облiкової оцiнки.
Активи, отриманi на умовах фiнансової оренди, визнаються в звiтностi в сумi еквiвалентнiй справедливої вартостi майна отриманого в лiзинг або якщо вона нижче - за поточною вартiстю мiнiмальних лiзингових платежiв, яка визначається на початок дiї договору лiзингу. Первiснi прямi витрати лiзингоодержувача включаються до вартостi активу. Активи, отриманi за договорами фiнансової оренди, амортизуються протягом очiкуваного строку їх корисного використання з використанням методу, застосовуваного для амортизацiї власних основних засобiв.
Припинення визнання.
Списання ранiше визнаних основних засобiв або їх значного компонента з балансу вiдбувається при їх вибуттi або у випадку, якщо в майбутньому не очiкується отримання економiчних вигод вiд використання або вибуття даного активу. Дохiд або витрата, що виникають в результатi списання активу (розрахованi як рiзниця мiж чистими надходженнями вiд вибуття та балансовою вартiстю активу), включаються до звiту про сукупний дохiд як "Iншi операцiйнi доходи" або "Iншi операцiйнi витрати" за той звiтний рiк, в якому актив був списаний.
На кожну звiтну дату Пiдприємство проводить оцiнку наявностi будь-яких ознак, що вказують на можливе знецiнення активу. Якщо сума очiкуваного вiдшкодування об'єкта або групи об'єктiв основних засобiв виявляється менше їх балансової (залишкової) вартостi, Пiдприємство визнає такий об'єкт або групу об'єктiв знецiненими, i нараховує резерв пiд знецiнення на суму перевищення балансової вартостi над сумою очiкуваного вiдшкодування активу. При визначеннi суми знецiнення об'єкта основного засобу Пiдприємство нараховує резерв пiд знецiнення з одночасним визнанням витрат перiоду на рахунок «Основнi засоби в експлуатацiї, резерв знецiнення».
При припиненнi визнання активу прирiст вартостi вiд його переоцiнки, включений до складу додаткового капiталу стосовно до об'єкта основних засобiв, повнiстю переноситься безпосередньо на нерозподiлений прибуток. Перенесення дооцiнки на нерозподiлений прибуток провадиться без задiяння через прибуток або збиток..
Фiнансовi активи.
Кредити та дебiторська заборгованiсть.
Кредити та дебiторська заборгованiсть є непохiдними фiнансовими активами з фiксованими платежами або платежами, якi пiдлягають визначенню, i що не котируються на активному ринку. Кредити та дебiторська заборгованiсть включають в себе торгову та iншу дебiторську заборгованiсть.
Дебiторська заборгованiсть вiдображається за чистою вартiстю реалiзацiї.
Запаси.
Пiдприємство видiляє наступнi товарно-матерiальнi запаси:
Готова продукцiя;
Товари;
Матерiали;
Запаснi частини;
Поточнi бiологiчнi активи;
Незавершене виробництво.
Запаси вiдображаються за найменшою з двох величин: собiвартостi i чистої вартостi реалiзацiї. Собiвартiсть товарiв включає витрати на придбання та, там де це доцiльно, витрати, якi були понесенi у зв'язку з доведенням запасiв до їх поточного стану та мiсця розташування. Собiвартiсть розраховується з використанням методу ФIФО. Чиста вартiсть реалiзацiї розраховується виходячи з передбачуваної продажної цiни за вирахуванням всiх передбачуваних витрат на завершення виробництва i реалiзацiю.
Пiдприємство перiодично оцiнює запаси на предмет наявностi пошкоджень, застарiння, повiльної оборотностi, зниження чистої вартостi реалiзацiї. У разi, якщо такi подiї мають мiсце, сума, на яку зменшується вартiсть запасiв, вiдображається у звiтi про сукупний дохiд.
Облiк знецiнення запасiв.
Собiвартiсть запасiв може виявитися невiдшкодовуваних, якщо цiна на цi запаси зменшилася у зв'язку з їх пошкодженням, частковим або повним старiнням, або внаслiдок змiни ринкових цiн. Собiвартiсть запасiв також може виявитися невiдшкодовуваних, якщо збiльшилися можливi витрати на завершення або на здiйснення продажу.
Сировина та iншi матерiали в запасах не списуються нижче собiвартостi, якщо готова продукцiя, в яку вони будуть включенi, iмовiрно буде продана за або вище собiвартостi. Однак, коли зниження цiни сировини вказує на те, що собiвартiсть готової продукцiї перевищує чистий цiну продажу, сировина списується до величини чистої вартостi реалiзацiї. У таких умовах витрати на замiну сировини можуть виявитися найкращим з iснуючих аналогiв його чистою вартiстю реалiзацiї.
Запаси, якi оцiненi за чистою вартiстю реалiзацiї, додатково розкриваються Пiдприємством на позабалансовому рахунку «Запаси, що облiковуються за справедливою вартiстю», а уцiнка до чистої вартостi реалiзацiї враховується за кредитом вiдповiдних рахункiв запасiв i за дебетом витратного рахунку «Списання знецiнених запасiв».
Податок на додану вартiсть.
Iснує двi ставки податку на додану вартiсть: 20% - на iмпорт i продаж товарiв, робiт i послуг у межах України та 0% на експорт товарiв та надання робiт i послуг за межi країни. Зобов'язання платника ПДВ дорiвнює загальнiй сумi ПДВ, нарахованої протягом звiтного перiоду, i виникає або на дату вiдвантаження товару замовнику, або на дату отримання платежу вiд клiєнта в залежностi вiд того, яка подiя сталася ранiше. Кредит з ПДВ - це сума, на яку платник податку має право зменшити свої зобов'язання по ПДВ у звiтному перiодi. Право на кредит з ПДВ виникають або на дату здiйснення платежу постачальнику, або на дату отримання товару в залежностi вiд того, яка подiя сталася ранiше.
У разi використання 20% ставки оподаткування виручка, витрати й активи визнаються за вирахуванням суми ПДВ, крiм випадкiв, коли:
- ПДВ, що виник з купiвлi активiв або послуг, не вiдшкодовується податковим органом; у цьому випадку ПДВ визнається вiдповiдно як частина витрат на придбання активу або частина статтi витрат;
- дебiторська i кредиторська заборгованостi вiдображаються з урахуванням суми ПДВ.
Чиста сума ПДВ, що вiдшкодовується податковим органом або сплачується йому, включається в дебiторську i кредиторську заборгованiсть, вiдображену в Балансi (звiтi про фiнансовий стан).
На пiдприємствi постiйно дебiторська заборгованiсть бюджету з ПДВ, так як пiдприємство основний дохiд отримує вiд операцiй експорту послуг з пошиву одягу.
Грошовi кошти та їх еквiваленти.
Грошовi кошти та їх еквiваленти включають готiвковi кошти в касi та залишки по рахунках до запитання, короткостроковi i високолiквiднi iнвестицiї з термiном погашення не бiльше трьох мiсяцiв, а також банкiвськi овердрафти. Банкiвськi овердрафти представленi в балансi у роздiлi зобов'язання в якостi короткострокових зобов'язань.
Податок на прибуток.
Податковi активи та зобов'язання з поточного податку на прибуток за поточнi i попереднi перiоди оцiнюються за сумою, передбачуваної до вiдшкодування вiд податкових органiв або до сплати податковим органам. Податковi ставки та податкове законодавство, що застосовуються для розрахунку даної суми, - це ставки i законодавство, прийнятi або фактично прийнятi на звiтну дату в країнах, в яких Пiдприємство здiйснює свою дiяльнiсть i отримує оподатковуваний дохiд.
Поточний податок на прибуток, що вiдноситься до статей, визнаним безпосередньо в капiталi, визнається у складi капiталу, а не у звiтi про сукупний дохiд. Керiвництво компанiї перiодично здiйснює оцiнку позицiй, вiдображених у податкових декларацiях, щодо яких вiдповiдне податкове законодавство може бути по-рiзному iнтерпретований, i в мiру необхiдностi створює резерви.
Визнання виручки.
Виручка включає суму компенсацiї, одержану або пiдлягає отриманню за продаж готової продукцiї, товарiв i послуг в звичайному ходi господарської дiяльностi Пiдприємством. Виручка вiдбивається за вирахуванням податку на додану вартiсть, знижок i внутрiшньогрупових операцiй.
Пiдприємство визнає виручку в разi, якщо сума доходу може бути достовiрно оцiнена, iснує ймовiрнiсть одержання майбутнiх економiчних вигод, а також у разi вiдповiдностi спецiальним критерiям для кожного виду дiяльностi Пiдприємства, зазначеного нижче. Сума виручки не вважається достовiрно оцiненої до тих пiр, поки не будуть вирiшенi всi умовнi зобов'язання, що мають вiдношення до продажу. У своїх оцiнках Пiдприємство грунтується на iсторичних результатах, враховуючи тип покупця, тип операцiї та особливi умови кожної угоди.
Виручка вiдображається в сумi справедливої вартостi активiв, якi отриманi або будуть отриманi.
Виручка вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг) не коригується на величину пов'язаної з ним сумнiвної та безнадiйної дебiторської заборгованостi. Сума такої заборгованостi визнається витратами Пiдприємства.
Умовнi зобов'язання та непередбаченi активи.
Умовнi зобов'язання не визнаються у фiнансовiй звiтностi. Такi зобов'язання розкриваються у примiтках до фiнансової звiтностi, за винятком тих випадкiв, коли ймовiрнiсть вiдтоку ресурсiв, що втiлюють економiчнi вигоди, є незначною.
Умовнi активи не визнаються у фiнансовiй звiтностi, але розкриваються у примiтках в тому випадку, якщо iснує достатня ймовiрнiсть отримання вiд них економiчних вигод.
Визнання витрат
Витрати визнаються Пiдприємством, якщо виконуються наступнi умови: сума витрат може бути надiйно визначена, i виникає зменшення в майбутньому економiчних вигод, пов'язаних зi зменшенням активу або збiльшенням зобов'язань.
Витрати визнаються у тому звiтному перiодi, в якому визнано доходи, для отримання яких вони понесенi, або тодi, коли стає очевидно, що данi витрати не призведуть до отримання будь-яких доходiв, незалежно вiд часу фактичної виплати коштiв чи iншої форми їх оплати, коли економiчнi вигоди вiд їх використання зменшилися або повнiстю спожитi.
Витрати, якi неможливо прямо пов'язати з доходом певного перiоду, вiдображаються у складi витрат того звiтного перiоду, в якому вони були здiйсненi.
Якщо актив забезпечує одержання економiчних вигод протягом кiлькох звiтних перiодiв, то витрати визначаються шляхом систематичного розподiлу його вартостi мiж вiдповiдними звiтними перiодами.
Моментом визнання витрат майбутнiх перiодiв є момент їх виникнення, коли вiдбувається неспiвпадання перiоду виникнення зазначених витрат та перiоду, в якому вони будуть використанi з метою отримання доходiв. Витрати майбутнiх перiодiв враховуються в сумi фактичних витрат.
Списання витрат майбутнiх перiодiв проводиться рiвномiрно протягом перiодiв, до яких вони вiдносяться i, вiдповiдно, протягом яких очiкується отримання пов'язаної з ними економiчної вигоди.
|
основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, за рахунок продажу яких емітент отримав 10 або більше відсотків доходу за звітний рік, у тому числі обсяги виробництва (у натуральному та грошовому виразі), середньореалізаційні ціни, суму виручки, окремо надається інформація про загальну суму експорту, а також частку експорту в загальному обсязі продажів, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його становище на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання, у разі якщо емітент здійснює свою діяльність у декількох країнах, необхідно зазначити ті країни, у яких емітентом отримано 10 або більше відсотків від загальної суми доходів за звітний рік; |
ПрАТ "Володарка" займається пошиттям костюмiв чоловiчих, пiджакiв чоловiчих, курток чоловiчих, брюк чоловiчих, брюк жiночих, жилетiв чоловiчих, пальт чоловiчих, бiлизни постiльної, краваток чоловiчих.
За 2017 рiк вироблено:
костюмiв чоловiчих – 43,7 тис.шт,
пiджакiв чоловiчих – 115,4 тис.шт.,
курток чоловiчих – 31,0 тис.шт.,
брюк чоловiчих – 142,9 тис.шт,
пальт чоловiчих - 57,8 тис.грн.,
– жилетiв – 3,3 тис шт.,
Всього вироблено 394,1 тис.шт.
Обсяг продукцiї в дiючих оптових цiнах 151312,9 тис.грн., темп росту в дiючих оптових цiнах до 2016 року - 118,1%.
Асортимент внтурiшнього ринку з давальницької сировини :
костюмiв чоловiчих - 1,8 тис.шт.;
пiджакiв чоловiчих - 7,6 тис.шт.
брюк чолочiчих - 7,9 тис.шт.
пальто - 0,7 тис.шт.
куртка - 0,5 тис.шт.
жилет - 0,2 тис.шт.
Всього 18.7 тис.шт на 326,4 тис.грн.
З давальницької iмпортної сировини вироблено продукцiї в дiючих оптових цiнах на 150986,5 тис.грн, що складає 99,8 % вiд обсягу в дiючих оптових цiнах.
Пiдприємство спiвробiтничало з фiрмами 3-х країн:
Нiмеччина – 65,1 % вiд обсягу в дiючих оптових цiнах,
Польща – 1,4 %,
Румунiя 33,5 %;
Всього: 100%.
Робота ПрАТ "Володарка" не залежить вiд сезонних змiн.
Основнi ринки збуту та основнi клiєнти: це країни зарубiжжя.
ПрАТ працює на умовах давальницької сировини з країнами : Нiмеччина, Польща, Румунiя.
Тому джерелами сировини є давальницька сировина з цих країн.
Вiд сезонних змiн дiяльнiсть товариства не залежить.
Основним конкурентом в галузi є Новоград-Волинська та Бердичiвська швейнi фабрики.
Кiлькiсть постачальникiв з основної сировини, що займають бiльше 10 вiдсоткiв в загальному об'ємi постачання - 2.
Перспективнi плани розвитку емiтента:збiльшення обсягiв виробництва на внутрiшнiй ринок, на експорт.
Планується додатково закупити обладнання в пошивочнi цеха з метою збiльшення, продуктивностi працi. |
основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо
підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх
необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб
фінансування; |
За останнi 5 рокiв товариством придбано активiв на суму 23802,0 тис грн.
та вiдчужено активiв на суму 4942,0 тис грн.
Значних iнвестицiй або придбань, пов’язаних з господарською дiяльнiстю товариство не планує. |
правочини з власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афілійованими особами, зокрема всі правочини, укладені протягом звітного року між емітентом або його дочірніми/залежними підприємствами, відокремленими підрозділами, з одного боку, і власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, з іншого боку. За цими правочинами зазначаються: дата, сторони правочину, його зміст, сума, підстава укладання та методика ціноутворення, застосована емітентом для визначення суми правочину та за необхідності інша інформація; |
Правочинiв з власниками iстотної участi, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афiiлiйованими особами Емiтент не укладав. |
основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні
правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання
активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть
позначитися на використанні активів підприємства плани капітального будівництва,
розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, у тому числі
вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване
зростання виробничих потужностей після її завершення; |
Всi основнi засоби використовуються за своїм основним призначенням.
Всi основнi засоби пiдприємства знаходяться за адресою: м. Вiнниця, просп. Коцюбинського б. 39.
Амортизацiя основних засобiв розраховується прямолiнiйним методом вiдповiдно до строкiв корисної служби:
Будiвлi та споруди 20 рокiв
Машини та устаткування 5 рокiв
Комп'ютерне обладнання 2 рокiв
Транспортнi засоби 5 рокiв
Iнструмент, прилади та iнвентар 4 рокiв
Незавершене будiвництво - Не амортизується
По даних пiдприємства власнi основнi засоби становлять, тис. грн.:
Основнi засоби
На кiнець звiтного перiоду
Залишкова вартiсть - 19084
Первiсна вартiсть - 60015
Знос -40931.
Структура основних засобiв на кiнець звiтного перiоду наступна(залишкова вартiсть):
Земельнi дiлянки - 534 тис.грн;
Будинки, споруди та передавальнi пристрої - 4800 тис.грн;
Машини та обладнання - 11957 тис.грн;
Транспортнi засоби - 1097 тис.грн;
Iнструменти, прилади, iнвентар (меблi) -696 тис.грн;
Разом основнi засоби - 19084 тис.грн.
Нарахування амортизацiї здiйснюється протягом строку експлуатацiї об'єкта, який встановлюється пiдприємством при визнаннi цього об'єкта активом (при зарахуваннi на баланс), i призупиняється на перiод його консервацiї.
Сума нарахованої амортизацiї вiдображається за дебетом рахункiв облiку витрат дiяльностi, виробництва у кореспонденцiї з рахунком облiку зносу (амортизацiї) необоротних активiв.
Нарахування амортизацiї проводиться пiдприємством щомiсяця. Пiдприємство застосовує норми та методи нарахування амортизацiї по основним засобам передбаченi податковим Кодексом.
Обмежень на використання основних засобiв немає.
Екологiчнi питання не впливають на використання активiв пiдприємства.
Планiв капiтального будiвництва, розширення або удосконалення основних засобiв у товариства немає.
Ступiнь зносу основних засобiв склав 68,2%.
Сума нарахованого зносу станом на 31.12.2017 року склала 40931 тис.грн.
Ступiнь використання - 100%.
Первiсна вартiсть основних засобiв на початок звiтного перiоду становить 55227 тис.грн, на кiнець 2017 року - 60015 тис.грн.
За 2017 рiк надiйшло основних засобiв на суму 6097 тис.грн (за первiсною вартiстю), в тому числi:машини та обладнання - 3123 тис.грн; iнструменти, прилади та iнвентар - 271 тис.грн, транспортнi засоби 866 тис.грн.
За звiтний перiод вибуло(списано) основних засобiв на суму 1309 тис.грн.
Орендованих основних засобiв немає.
Обмежень на використання основних засобiв немає.
Екологiчнi питання не впливають на використання активiв пiдприємства.
Планiв капiтального будiвництва, розширення або удосконалення основних засобiв у товариства немає.
|
проблеми, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від
законодавчих або економічних обмежень; |
Iстотнi проблеми, що впливають на дiяльнiсть емiтента: пiдприємству не вистачає власних коштiв, тому товариство постiйно користується кредитами банкiв, необхiдна змiна в податковiй системi i кредитнiй полiтицi, необхiдно змiнити старе обладнання на високопродуктивне нове, що дасть можливiсть нарощувати обсяги виробництва, пiдняти продуктивнiсть працi. Спостерiгається низька платоспроможнiсть населення, необхiдно захистити вiтчизняного товаровиробника держмитом на iмпорт товарiв народного споживання. |
факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за
порушення законодавства; |
У звiтному перiодi штрафiв та компенсацiй за порушення чинного законодавства на пiдприємство не накладалося. |
опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого
капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента;
|
Товариство працює за принципом госпрозрахунку.
Робочого капiталу для поточних потреб недостатньо.
Станом на 31.12.2017 року зобов'язань за банкiвськими кредитами товариство не має. |
вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та очікувані прибутки від виконання цих договорів; |
У 2017 роцi було укладено договорiв на загальну суму 167380 тис.грн .
Станом на 31.12.2017 року невиконаних договорiв немає.
|
стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва,
реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність
емітента в майбутньому); |
Товариство постiйно працює над впровадженням нових технологiй, збiльшенням обсягiв виробництва на внутрiшнiй ринок, на експорт. Планується додатково закупити обладнання в пошивочнi цеха з метою збiльшення крою. Iстотно на дiяльнiсть емiтента можуть вплинути: додаткова закупiвля обладнання, укладання договорiв з новими контрагентами, користування банкiвськими кредитами. |
опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік; |
Товариство не витрачає кошти на дослiдження та розробки, та за 2017 рiк не витрачало коштiв на розробки та дослiдження. |
судові справи, за якими розглядаються позовні вимоги у розмірі
на суму 10 або більше відсотків активів емітента або дочірнього
підприємства станом на початок року, стороною в яких виступає емітент,
його дочірні підприємства, або судові справи, стороною в яких виступають
посадові особи емітента (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних
вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових
справ про це зазначається; |
Емiтент або його посадовi особи не виступають стороною у судових справах. |
інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та
результатів діяльності емітента, у тому числі за наявності інформацію про результати та аналіз
господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі. |
1.Нерозподiлений прибуток товариства за останнi роки: 2013 рiк 13374 тис.грн; 2014 рiк 12844 тис.грн; 2015 рiк 20513 тис.грн. 2016 рiк 25018 тис.грн. Звiтний перiод - 29781 тис.грн.
2.Довгостроковi зобов'язання :2013 рiк 1056 тис.грн; 2014 рiк 1840 тис.грн; 2015 рiк 2509 тис.грн.2016 рiк - немає. Звiтний перiод - немає.
3.Короткостроковi кредити банкiв: 2012 рiк 1421 тис.грн, 2013 рiк 441 тис.грн; 2014 рiк - немає.2015 рiк - немає.2016 рiк - немає. Звiтний перiод -немає.
4.Поточнi зобов'язання : 2013 рiк 4015 тис.грн. 2014 рiк 5645 тис.грн; 2015 рiк 12646 тис.грн. 2016 рiк - 12257 тис.грн. Звiтний перiод 10529 тис.грн.
5.Дохiд вiд реалiзацiї продукцiї : 2013 рiк 45942 тис.грн; 2014 рiк 67052 тис.грн. 2015 рiк 114824 тис.грн. 2016 рiк - 132150 тис.грн. Звiтний перiод - 155972 тис.грн.
6.Собiвартiсть реалiзованої продукцiї: 2013 рiк 40116 тис.грн; 2014 рiк 51835 тис.грн. 2015 рiк 83280 тис.грн. 2016 рiк 100520 тис.грн. Звiтний перiод - 118010 тис.грн.
7.Валовий прибуток : 2013 рiк 5826 тис.грн. 2014 рiк 15217 тис.грн; 2015 рiк 31544 тис.грн. 2016 рiк 31630 тис.грн., 2017 рiк 37962 тис. грн.
8.Чистий прибуток товариства:2013 рiк збиток 1326 тис.грн. 2014 рiк прибуток 4080 тис.грн. 2015 рiк прибуток 8726 тис.грн. 2016 рiк 5512 тис.грн.Звiтний перiод 5015 тис.грн.
Вiдповiдно до рiшення рiчних загальних зборiв акцiонерiв товариства вiд 5 квiтня 2017 року прийнято рiшення про змiну типу акцiонерного товариства з ПУБЛIЧНОГО на ПРИВАТНЕ, а саме ПРИВАТНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО “ВОЛОДАРКА”.
Дата державної реєстрацiї вiдповiдних змiн до вiдомостей про юридичну особу, що мiстяться в Єдиному державному реєстрi юридичних осiб, фiзичних осiб пiдприємцiв та громадських формувань 21 квiтня 2017 року.
Особлива iнформацiя про змiну типу акцiонерного товариства розмiщена Емiтентом в Загальнодоступнiй базi даних НКЦПФР 21 квiтня 2017 року.
|
|