|
Опис бізнесу(текстова частина)
Важливі події розвитку (в тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ) |
ВАТ "Володарка" засноване вiдповiдно до рiшення державного комiтету України з легкої i текстильної промисловостi вiд 04.03.1994 року №38 шляхом перетворення Вiнницької державної швейної фабрики iменi Володарського у вiдкрите акцiонерне товариство вiдповiдно до Указу Президента України вiд 05.06.1993 року "Про корпоратизацiю пiдприємств". Протягом звiтного перiоду на пiдприємствi не вiдбувалося важливих подiй розвитку, в тому числi злиття, подiлу, приєднання, перетворення та видiлу. Загальнi збори акцiонерiв товариства вiд 26.10.2010 року прийняли рiшення привести дiяльнiсть у вiдповiднiсть до Закону "Про акцiонернi товариства", а саме iснуюче найменування "Вiдкрите акцiонерне товариство "Володарка" замiнити на "Публiчне акцiонерне товариства "Володарка". |
Про організаційну структуру емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі у відповідності з попереднім звітним періодом |
У звiтному перiодi не вiбдувалося змiн у складi посадових осiб.
Дочiрнiх пiдприємств, фiлiй та представництв або iнших вiдокремлених структурних пiдроздiлiв товариство не має. |
Будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій |
Будь-яких пропозицiй щодо реорганiзацiї з боку третiх осiб протягом звiтного перiоду не поступало. |
Опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо) |
У 2010 роцi ПАТ "Володарка" згiдно Положенню про органiзацiю бухгалтерського облiку i звiтностi в Українi, затвердженого Постановою Кабiнету Мiнiстрiв України №250 вiд 03.04.1993 року "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть", затвердженого Верховною Радою України була прийнята наступна облiкова полiтика:
- групування господарчих операцiй здiйснювалося по кредитовим оборотам з використанням журналiв-ордерiв;
- господарчi операцiї здiйснювалися в нацiональнiй валютi України способом пiдсумування проведених витрат;
- вiдпуск запасiв у виробництво здiйснювався по середньозважених цiнах;
- принцип подвiйного запису всiх господарчих операцiй.
Бухгалтерський облiк на пiдприємствi грунтувався на слiдуючих принципах:
- обачнiсть;
- повне висвiтлення всiх господарських операцiй i подiй;
- фiнансова i бухгалтерська звiтнiсть складалася наростаючим принципом помiсячно i поквартально;
- послiдовнiсть та безперервнiсть операцiй вiдповiдно до їх сутностi.
Така облiкова полiтика дає можливiсть надавати протягом року правдиву iнформацiю про фiнансове становище ПАТ "Володарка" про рух грошових коштiв та iнших активiв. Протягом 2010 року облiкова полiтика на пiдприємствi не змiнювалася.
ВИЗНАННЯ ТА АМОРТИЗАЦIЯ ОСНОВНИХ ЗАСОБIВ.
Бухгалтерський облiк проводиться з дотриманням П(С)БО та облiкової полiтики.
Данi бухгалтерських рахункiв спiвставленнi в бухгалтерських регiстрах, головнiй книзi i Балансi пiдприємства.
Облiк основних засобiв Пiдприємства ведеться вiдповiдно до Положення (стандарту) бухгалтерського облiку 7 "Основнi засоби", затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 27.04.2000 р. № 92 (далi - П(С)БО 7), та зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 18 травня 2000 року за №288/4509 та Положення про бухгалтерський облiк Установи.
Нарахування амортизацiї основних засобiв проводилося у вiдповiдностi з Українським податковим законодавством. Амортизацiя нараховується шляхом використання встановлених норм до залишкової вартостi основних засобiв на початок звiтного перiоду.Знос (амортизацiя) основних засобiв нараховується у вiдповiдностi з вимогами статтi 8 Закону України "Про оподаткування прибутку пiдприємств" вiд 22.05.1997 року . № 238/97 - ВР з урахуванням наступних змiн i доповнень у розрiзi груп, порядок формування яких встановлено п.п.8.2.2 " Закону про прибуток ".
Аналiтичний i синтетичний облiк основних засобiв ведеться у вiдповiдностi з вимогами чинного законодавства. Склад основних засобiв, достовiрнiсть i повнота їх оцiнки, а також ступiнь розкриття iнформацiї в цiлому вiдповiдають вимогам П(С)БО 7 та Положенню про бухгалтерський облiк Пiдприємства.
ЗАПАСИ.
В 2010 роцi для ведення бухгалтерського облiку сировини, товарiв, матерiалiв та iнших товарно-матерiальних цiнностей товариство застосовувало вимоги Положення (стандарту) бухгалтерського облiку 9 "Запаси", затвердженого Наказом Мiнiстерства фiнансiв України №246 вiд 20.10.1999 року iз врахуванням змiн i доповнень.. Оцiнка запасiв здiйснювалася за методом середньозваженої собiвартостi вiдповiдної одиницi запасiв, тобто по середнiх цiнах, якi склалися на даний вид запасiв. Для бухгалтерського облiку Пiдприємства запаси класифiкують на такi групи: основнi та допомiжнi матерiали, малоцiннi та швидкозношуванi предмети та iншi матерiальнi цiнностi. Одиницею бухгалтерського облiку запасiв є їх найменування або однорiдна група. Придбанi (отриманi) або виробленi запаси зараховуються на баланс пiдприємства за первiсною вартiстю. Первiсна вартiсть запасiв визначається згiдно з П(С)БО 9. Товарно - матерiальнi цiнностi ( сировина, основнi та допомiжнi матерiали, паливо, запаснi частини та iнше) для цiлей бухгалтерського облiку вiдображенi в балансi вiдповiдно до вимог Положення ( стандарту) бухгалтерського облiку 9 " Запаси", затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 20.10.1999 р. № 246 зi змiнами та доповненнями. Одиницею бухгалтерського облiку на пiдприємствi є їх найменування. Придбанi запаси зарахованi на баланс пiдприємства за первiсною вартiстю, при цьому запаси придбанi за плату зарахованi на баланс по собiвартостi придбання. Списання товарно - матерiальних цiнностей на витрати пiдприємства протягом звiтного перiоду здiйснюється згiдно наказу про облiкову полiтику, що вiдповiдає вимогам п.18 П(С)БО 9 "Запаси.
ВИЗНАЧЕННЯ ГРОШОВИХ КОШТIВ.
Облiк касових операцiй ведеться на пiдприємствi згiдно "Положення про ведення касових операцiй в нацiональнiй валютi України", затвердженого Постановою Нацiонального банку України вiд 19.02.2001 року №72. Аналiтичний облiк операцiй на розрахунковому рахунку вiдповiдає даним виписок iз банкiвських рахункiв.
Рiчна фiнансова звiтнiсть за 2010 рiк складена вiдповiдно до вимог Закону України "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi" та постанови Кабiнету мiнiстрiв України вiд 28.02.2001року № 419 " Порядок подання фiнансової звiтностi ". Фiнансова звiтнiсть складена та подана вiдповiдно до п. 5 вищезазначеної Постанови у нацiональнiй валютi України ( гривнi) станом на 31.12.2010 року i охоплює перiод з 01.01.2010року по 31.12.2010 року. Сукупнiсть принципiв, методiв i процедур , що використовувались товариством для складання i подання фiнансової звiтностi вiдповiдають наказу про облiкову полiтику пiдприємства . Положення наказу про облiкову полiтику використовувались товариством на протязi звiтного перiоду без змiн.
Данi форм квартальної фiнансової звiтностi товариства вiдповiдають даним синтетичного та аналiтичного облiку та Головнiй книзi.Бухгалтерський облiк на пiдприємствi ведеться по журнально - ордернiй системi рахiвництва вiдповiдно до нацiональних Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку, затверджених наказами Мiнiстерства фiнансiв України та вимог Закону України " Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi" вiд 16.07.1999 року № 996-XIY та iнших нормативних документiв з питань органiзацiї бухгалтерського облiку.
ДОХОДИ I ВИТРАТИ.
Витрати виробництва та обiгу за їх елементами здiйсненi на пiдприємствi вiдповiдно до Положення ( стандарту) бухгалтерського облiку 16 " Витрати" зi змiнами i доповненнями, затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 31.12.1999р. за № 318. До виробничої собiвартостi продукцiй ( робiт, послуг) пiдприємством включено (аналiз рахункiв 90, 94 класу 9):
- прямi матерiальнi витрати ;
- прямi витрати на оплату працi ;
- iншi операцiйнi витрати;
- фiнансовi витрати;
- iншi витрати;
Дохiд (виручка) вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг) i iнших активiв достовiрно визначена на пiдприємствi вiдповiдно до п.8 Положення (стандарту) бухгалтерського облiку 15 " Доход" зi змiнами та доповненнями, затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 29.11.1999 р. № 290. Визначенi доходи ( аналiз рахункiв 70, 71 класу 7) вiд звичайної дiяльностi класифiкованi в бухгалтерському облiку за такими групами:
-- доход (виручка) вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг);
-- iншi операцiйнi доходи;
-- iншi доходи;
По даних бухгалтерського облiку та фiнансової звiтностi товариства до складу iнших операцiйних доходiв включено доходи вiд операцiйної оренди активiв, нарахованi вiдсотки банку, до iнших доходiв - доходи вiд реалiзацiї необоротних активiв.
ДЕБIТОРСЬКА ЗАБОРГОВАНIСТЬ
Дебiторська заборгованiсть визнана на пiдприємствi активом , тому що iснує ймовiрнiсть отримання майбутнiх економiчних вигiд i достовiрно визначена її сума, що вiдповiдає вимогам п.5 Положення ( стандарту) бухгалтерського облiку 10 "Дебiторська заборгованiсть", затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 08.10.1999 року № 237 зi змiнами та доповненнями. Поточна дебiторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги включена до пiдсумку балансу за чистою реалiзацiйною вартiстю вiдповiдно до вимог п.7 П( С)БО 10 "
ЗОБОВ'ЯЗАННЯ.
Згiдно Положення (Стандарту) бухгалтерського облiку 11 "Зобов'язання ". Облiк короткострокових та довгострокових зобов'язань вiдповiдає Положенню(стандарту) бухгалтерського облiку 11 " Зобов'язання ". Данi аналiтичного облiку зобов'язань вiдповiдають даним синтетичного облiку. |
Текст аудиторського висновку |
АУДИТОРСЬКИЙ ВИСНОВОК ПРО ФIНАНСОВУ ЗВIТНIСТЬ
ПУБЛIЧНОГО АКЦIОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "ВОЛОДАРКА" СТАНОМ НА 31 ГРУДНЯ 2010 Р.
ВIДОМОСТI ПРО АУДИТОРСЬКУ ФIРМУ ТА ПРО УМОВИ ДОГОВОРУ ПРО ПРОВЕДЕННЯ АУДИТУ
Аудиторська перевiрка фiнансової звiтностi публiчного акцiонерного товариства "Володарка" (надалi пiдприємство) станом на 31.12.2010 р. проводилася вiдповiдно договору на проведення аудиту № 2 вiд 22.02.2011 р. аудиторською фiрмою "Укртрансаудит", код за ЄДРПОУ 21520330, свiдоцтво про внесення до Реєстру суб'єктiв аудиторської дiяльностi № 0073 вiд 26.01.2001р., продовжене Аудиторською палатою України та чинне до 2015 р., сертифiкат аудитора серiї А-000254, виданий 17.02.1994 р. та чинний до 31.01.2013 р.(дiю сертифiката аудитора продовжено Аудиторською палатою України 31.01.2008 р., рiшення № 1861),аудитор Фiца В.Г. Дата початку та закiнчення проведених робiт: 23 лютого-1 березня 2011 року.
Основнi вiдомостi про емiтента:
Найменування емiтента - ПАТ "Володарка ";
Код ЕДРПОУ - 05502381;
Юридична адреса та мiсце знаходження - м. Вiнниця,пр. Коцюбинського № 39 , тел.(0432) 27-60-70;
Органiзацiйно-правова форма - акцiонерне товариство;
№ свiдоцтва про державну реєстрацiю i дата видачi - Серiя А01 № 643919 вiд 29.03.1996 р., номер запису про включення вiдомостей до ЄДР 1 174 120 0000 002793
Орган, що видав свiдоцтво - Державний реєстратор виконавчого комiтету Вiнницькоi мiськоi Ради;
Основнi види дiяльностi - 18.22.01- виробництво верхнього одягу; 51.42.1 - оптова торгiвля одягом; 51.42.0- роздрiбна торгiвля одягом;
55.51.0-дiяльнiсть iдалень;
Банкiвськi реквiзити - 26009050245711 в Хмельницькiй фiлii АКБ "Укрсоцбанк", МФО 315018;
260005049 в ВОД ВАТ"Райффайзен Банк Аваль", МФО 302247.
2)РОЗКРИТТЯ IНФОРМАЦIЇ ПРО РЕАЛЬНIСТЬ ЗОБОВ'ЯЗАНЬ ЕМIТЕНТА ВIДПОВIДНО ДО ВСТАНОВЛЕНИХ НОРМАТИВIВ НАЦIОНАЛЬНИХ СТАНДАРТIВ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛIКУ ТА МIЖНАРОДНИХ СТАНДАРТIВ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛIКУ.
Iнформацiя про реальнiсть зобов'язань пiдприємства розкрита згiдно вимог мiжнародних стандартiв бухгалтерського облiку № 19 <Виплати працiвникам>, № 23 <Витрати на позики> та iнших МСФЗ. Зобов'язання емiтента станом на 31 грудня 2010 року складають:
-Довгостроковi зобов'язання(довгостроковi фiнансовi зобовязання) - 1952,0 тис. грн;
-Поточнi зобов'язання -7072 тис. грн. в тому числi заборгованiсть за товари, роботи, послуги - 1073 тис. грн., з бюджетом - 336,0 тис. грн.
-З оплати працi - 1695,0 тис. грн.
-Короткостроковi кредити банкiв - 2166,0 тис.грн. та iншi. Iнвентаризацiя зобов'язань за звiтний перiод проведена згiдно чинного законодавства.Облiк зобов'язань вiдповiдає вимогам П(С)БО №11" Зобов'язання" та мiжнародним стандартам бухгалтерського облiку.
3)РОЗКРИТТЯ IНФОРМАЦII ПРО ВЛАСНИЙ КАПIТАЛ , ЙОГО СТРУКТУРА, ВIДПОВIДНIСТЬ ОБЛIКУ ВИМОГАМ МIЖНАРОДНИХ ТА НАЦIОНАЛЬНИХ СТАНДАРТIВ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛIКУ , СПЛАТА АКЦIОНЕРНИМ ТОВАРИСТВОМ СТАТУТНОГО ФОНДУ
Статутний фонд пiдприємства станом на 31.12.2010 р.становить 4 005 866,40 грн. 00 коп., який оплачений повнiстю в порядку i засобами передбаченими установчими документами та чинним законодавством. Структура Статутного фонду складає 213078 простих iменних акцiй номiнальною вартiстю 18,80 грн. кожна..Станом на 31.12.2010 р .аналiтичний облiк по рахунку 40 "Статутний фонд" пiдприємство проводить згiдно чинного законодавства. Станом на 31.12.2010 р. iнший додатковий капiтал склав 11254 тис.грн., нерозподiлений прибуток - 4554 тис. грн. , резервний капiтал - 316 тис.грн..Облiк власного капiталу вiдповiдає вимогам нацiонального положення (стандарту) бухгалтерського облiку № 5<Звiт про власний капiтал> та мiжнародним стандартам бухгалтерського облiку.
4)ВIДПОВIДНIСТЬ ВАРТОСТI ЧИСТИХ АКТИВIВ ВИМОГАМ ЗАКОНОДАВСТВА УКРАIНИ.
Чистi активи пiдприємства визначенi вiдповiдно Методичних рекомендацiй щодо визначення вартостi чистих ативiв акцiонерних товариств, якi затвердженi рiшенням ДКЦПФР № 485 вiд 17.11 .2004 р. i складають станом на 31.12.2010 р. 20130 тис. грн.
Вартiсть чистих активiв перевищує розмiр статутного капiталу акцiонерного товариства, що узгоджується з положенням статтi 155 Цивiльного кодексу Украiни
5) РОЗКРИТТЯ IНФОРМАЦII ЩОДО ОБСЯГУ ЧИСТОГО ПРИБУТКУ ПIДПРИЄМСТВА
Виручка вiд реалiзацiї продукцiї, робiт, послуг за 2010 р. склала 45723,0 тис. грн., адмiнiстративнi витрати - 6019,0 тис. .грн., собiвартiсть реалiзованої продукцiї ( товарiв, робiт, послуг) - 36314,0 тис. грн. Отриманий чистий прибуток звiтного року в сумi 2,0 тис. грн. привiв до збiльшення нерозподiленого прибутку минулих рокiв. Нерозподiлений прибуток станом на 31.12.2010 р. складає 4554 тис. грн. Облiк фiнансових результатiв вiдповiдає вимогам П(С)БО №3"Звiт про фiнансовi результати", №11 "Дохiд", ,№ 16 "Витрати", мiжнародному стандарту бухгалтерського облiку <Дохiд> та iншим МСФЗ.
6) ВИКОНАННЯ ЗОБОВЯЗАНЬ ЗА БОРГОВИМИ, IПОТЕЧНИМИ ЦIННИМИ ПАПЕРАМИ, ВIДПОВIДНIСТЬ IПОТЕЧНОГО ПОКРИТТЯ
У звiтному перiодi пiдприємство зобовязань за борговими та iпотечними цiнними паперами немає, iпотечнi облiгацii вiдсутнi.Пiдприємство не має в управлiннi активiв недержавних пенсiйних фондiв
7) IНФОРМАЦIЯ ПРО ДII, ЯКI МОЖУТЬ ВПЛИНУТИ НА ФIНАСОВО-ГОСПОДАСЬКИЙ СТАН ПIДПРИЄМСТВА ТА ПРИВЕСТИ ДО ЗНАЧНОI ЗМIНИ ВАРТОСТI ЦIННИХ ПАПЕРIВ.
На пiдставi iнформацii, яка отримана аудитором з незалежних джерел , протягом звiтного року на пiдприємствi не подавiдбувались подii, якi передбаченiа частиною 1 статтi 41 Закону Украiни "Про цiннi папери та фондовий ринок":
Таким чином вважаємо,що протягом року не вiдбувались дii, якi можуть вплинути на фiнансово-господарський стан пiдприємства та привести до змiни вартостi його цiнних паперiв.
АНАЛIЗ ПОКАЗНИКIВ ФIНАНСОВОЇ СТАНУ ТА ПЛАТОСПРОМОЖНОСТI
ПАТ" ВОЛОДАРКА"
Аудиторська перевiрка фiнансової дiяльностi та реальностi даних звiтностi за 2010 показує, що фiнансовiй стан пiдприємства характеризується рядом показникiв таких як:
1. коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi, що показує частину короткострокових зобов'язань, якi можуть бути термiново покритi коштами на рахунку в банку i визначається як вiдношення грошових коштiв i iх еквiвалентiв до суми поточних зобов'язань :
К1=0,16; за 2009 рiк К1=0,044.
Оптимальне значення К1=0,2-0,5
2. Коефiцiєнт загальної лiквiдностi розраховується як вiдношення оборотних активiв до поточних зобов'язань та показує достатнiсть ресурсiв пiдприємства, якi можуть бути використанi для погашення зобов'язань i становить:
К2=1,68; за 2009 рiк К2 = 2,02
Оптимальне значення К2=1.0-2.0
3. Коефiцiєнт фiнансової стiйкостi характеризує спiввiдношення залучених i власних коштiв i розраховується як вiдношення власного капiталу пiдприємства до валюти балансу:
К3=0.69; за 2009 рiк К3=0,7. Оптимальне значення К3=0,2-0,5
4. Коефiцiєнт покриття зобов'язань власним капiталом показує питому вагу власного капiталу у загальнiй сумi заборгованостi:
К4=2,2; за 2009 рiк К4=2,4 Оптимальне значення К4=1.0 i бiльше;
5) Рентабельнiсть активiв розраховується як вiдношення чистого прибутку пiдприємсва до валюти балансу:
К5=0,00007; за 2009 р. К5=0,02
Проведений аналiз свiдчить про те, що у пiдприємсва недостатньо грошових коштiв для проведення негайних розрахункiв по поточним зобовязанням, але коефiцiєнт загальноi лiквiдностi показує достатнiсть ресурсiв пiдприємства, якi можуть бути використанi для погашення зобов'язань акцiонерного товариства .Коефiцiєнти фiнансовоi стiйкостi та покриття зобовязань власним капiталом знаходяться в межах встановлених нормативiв. По результатам роботи в 2010 роцi отриманi прибутки, якi свiдчать про реальнiсть та та перспективи подальшого розвитку ПАТ та його безпереривне функцiйонування..
ВИСНОВОК.
Ми вважаємо, що проведена нами аудиторська перевiрка дає об_рунтовану пiдставу для висловлення думки незалежного аудитора. Вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв аудиту, зокрема Мiжнародних стандартiв № 700,701,720, враховуючи те, що перевiрка проведена вибiрковим методом та аудитор не брав участi в рiчнiй iнвентаризацiї, висловлюємо умовно-позитивну думку про те, що фiнансова звiтнiсть ПАТ справедливо i достовiрно вiдображає його фiнансовий стан на дату складання звiтностi, вiдповiдає облiковiй полiтицi пiдприємства , Нацiональним положенням (стандартам ) бухгалтерського облiку , мiжнародним стандартам бухгалтерського облiку та вимогам чинного законодавства України. |
Інформація про основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформація про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його положення на ринку; інформація про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання |
ПАТ "Володарка" займається пошиттям костюмiв чоловiчих, пiджакiв чоловiчих, курток чоловiчих, брюк чоловiчих, брюк жiночих, жилетiв чоловiчих, пальт чоловiчих, бiлизни постiльної, краваток чоловiчих. За 2010 рiк вироблено: костюмiв чоловiчих - 55,2 тис.шт, пiджакiв чоловiчих - 58,7 тис.шт., курток чоловiчих - 44,4 тис.шт., брюк чоловiчих - 104,1 тис.пар, брюк жiночих - 126,7 тис.пар, жилетiв чоловiчих - 29,8 тис.шт., пальт чоловiчих - 61,3 тис.шт., жакети жiночi - 6 тис.шт., краваток чоловiчих - 4 тис.штук. Всього вироблено: 490,2 тис.штук.. Обсяг продукцiї в дiючих оптових цiнах - 45192,1 тис.грн., темп росту в дiючих оптових цiнах до 2009 року - 100,1 %. Асортимент внутрiшнього ринку: костюмiв чоловiчих - 1,7 тис.шт., давальницьке внутрiшнього ринку - 7,6 тис.грн., пiджакiв чоловiчих - 0,1 тис.шт., давальницьке -0,7 тис.шт., брюк чоловiчих - 0,7 тис.пар, давальницьке - 3,0 тис.пар., курток чоловiчих - 0,1 тис.шт., пальт чоловiчих - давальницьке - 1,6 тис.шт., плащiв чоловiчих давальницьке -0,1 тис.шт. Всього:2,6 тис.шт., на 1392,1 тис.грн., давальницьке - 13,8 тис.шт. на 1363,3 тис.грн. З давальницької iмпортної сировини вироблено продукцiї в дiючих оптових цiнах на 42436,7тис.грн.
Пiдприємство спiвробiтничало з фiрмами 4 країн: Нiмеччина:94,3% вiд обсягу в дiючих оптових цiнах, Польща - 3,5%, Румунiя - 1,1%; Угорщина - 1,1%. Всього: 100%. Робота ПАТ "Володарка" не залежить вiд сезонних змiн. Основнi ринки збуту та основнi клiєнти: це країни зарубiжжя. ПАТ працює на умовах давальницької сировини з країнами : Нiмеччина, Польща. Тому джерелами сировини є давальницька сировина з цих країн. Новi технологiї ВАТ не впроваджує, хоча було закуплено додатково основнi засоби для цехiв - швейнi машини на суму 610 тис.грн., технологiчне обладнання. Вiд сезонних змiн дiяльнсiть товариства не залежить.Основним конкурентом в галузi є Київська фабрика "Воронiн".Кiлькiсть постачальникiв з основної сировини, що займають бiльше 10 вiдсоткiв в загальному об'ємi постачання - 2. Перспективнi плани розвитку емiтента:збiльшення обсягiв виробництва на внутрiшнiй ринок, на експорт. Планується додатково закупити обладнання в пошивочнi цеха з метою збiльшення крою. |
Інформація про основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування |
За останнi 5 рокiв пiдприємством придбано активiв на суму 13147,2 тис.грн та вiдчужено активiв на суму 10999,6 тис.грн. Значних iнвестицiй або придбань, пов'язаних з господарською дiльнiстю товариство не планує. |
Інформація про основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства, інформація щодо планів капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, в тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення |
Всi основнi засоби пiдприємства знаходяться за адресою: м. Вiнниця, вул. Коцюбинського б. 39. До складу основних засобiв пiдприємством вiднесенi матерiальнi активи, очiкуваний термiн корисного використання яких бiльше 1 року та первiсна вартiсть яких складає бiльше 1,0 тис.грн. Термiн користування основними засобами: будiвлi i споруди - 31-71 рокiв; машини та обладнання 6-16 рокiв, транспортнi засоби 6-13рокiв. Всi основнi засоби використовуються за своїм основним призначенням. Всi основнi засоби пiдприємства знаходяться за адресою: м. Вiнниця, вул. Коцюбинського б. 39. До складу основних засобiв пiдприємством вiднесенi матерiальнi активи, очiкуваний термiн корисного використання яких бiльше 1 року та первiсна вартiсть яких складає бiльше 1,0 тис.грн. Термiн користування основними засобами: будiвлi i споруди - 31-71 рокiв; машини та обладнання 6-16 рокiв, транспортнi засоби 6-13рокiв. Всi основнi засоби використовуються за своїм основним призначенням. Обмежень на володiння, використання та розпорядження майна емiтента у 2010 роцi не було.Змiни у складi основних засобiв вiдбулись за рахунок надходження, вибуття, нарахування зносу основних засобiв. Нарахування амортизацiї основних засобiв здiйснюється за податковим методом, тобто за нормами амортизацiї за ставками, передбаченими ст.8 Закону України "Про оподаткування прибутку пiдприємств" вiд 22.05.1997 за №283/ВР зi змiнами i доповненнями. Ступiнь зносу основних засобiв склав 69% ( по групам: I група -47%; II-група - 80 %; IIIгрупа - 72%; IV група - 73%). Сума нарахованого зносу станом на 31.12.2010 року склала 26726 тис.грн. Ступiнь використання - 100%. Первiсна вартiсть основних засобiв на початок звiтного перiоду становить 38261 тис.грн, на кiнець 2010 року - 39218 тис.грн. За 2010 рiк надiйшло основних засобiв на суму 1266 тис.грн (за первiсною вартiстю), в тому числi: машини та обладнання - 1036 тис.грн; iнструменти, прилади та iнвентар - 118 тис.грн, iншi основнi засоби - 112 тис.грн. За звiтний перiод списано основних засобiв на суму 309тис.грн.( iнструменти, прилади та iнвентар - 126 тис.грн, транспортнi засоби - 25 тис.грн, iншi ОЗ - 150 тис.грн) , в тому числi амортизацiя склала 254 тис.грн. Орендованих основних засобiв немає. Придбанi (створенi) основнi засоби зараховано на баланс товариства за первiсною вартiстю.Нарахування амортизацiї основних засобiв здiйснюється на пiдприємствi за податковим методом, тобто за нормами амортизацiї за ставками передбаченими ст.8 Закону України "Про оподаткування прибутку пiдприємств" вiд 22.05.1997року за № 283/ВР зi змiнами та доповненнями в розрiзi окремих iнвентарних об'єктiв , що вiдповiдає п. 26 П(С)БО 7 " Основнi фонди" та обраної пiдприємством облiкової полiтики. Податковий облiк основних засобiв ведеться вiдповiдно до ст.8 Закону України " Про оподаткування прибутку пiдприємств", тобто за групами основних фондiв. Орендованих основних засобiв товариство не має. Обмежень на використання основних засобiв немає.Екологiчнi питання не впливають на використання активiв пiдприємства. На дату балансу у товариства рахуються основнi фонди не зданi в експлуатацiю - незавершене будiвництво на суму 47 тис.грн.Планiв капiтального будiвництва, розширення або удосконалення основних засобiв у товариства немає. |
Інформація щодо проблем, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень |
Iстотнi проблеми, що впливають на дiяльнiсть емiтента: пiдприємству не вистачає власних коштiв, тому товариство постiйно користується кредитами банкiв, необхiдна змiна в податковiй системi i кредитнiй полiтицi, необхiдно змiнити старе обладнання на високопродуктивне нове, що дасть можливiсть нарощувати обсяги виробництва, пiдняти продуктивнiсть працi. Спостерiгається низька платоспроможнiсть населення, необхiдно захистити вiтчизняного товаровиробника держмитом на iмпорт товарiв народного споживання. |
Інформація про факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства |
У звiтному перiодi штрафiв та компенсацiй за порушення чинного законодавства на пiдприємство не накладалося. |
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента |
Товариство працює за принципом госпрозрахунку. Залучались банкiвськi кредити: короткостроковi i довгостроковi для фiнансування розвитку виробництва, а також для поточних витрат, закупiвлi сировини, виплати заробiтної плати. Прострочених платежiв по кредитах не було. У груднi 2010 року був заключений кредитний договiр з ПАТ "Райффайзен Банк Аваль", предметом якого було поповнення обiгових коштiв. Станом на 31.12.2010 року сума непогашеного кредиту 2166 тис.грн. |
Інформація про вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та про очікувані прибутки від виконання цих договорів |
У 2010 роцi було укладено договорiв на загальну суму 6191466,2 тис.грн . Вiд повного виконання цих договорiв очiкується дохiд у сумi 1,55 млн грн. |
Стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому) |
Товариство постiйно працює над впровадженням нових технологiй, збiльшенням обсягiв виробництва на внутрiшнiй ринок, на експорт. Планується додатково закупити обладнання в пошивочнi цеха з метою збiльшення крою. Iстотно на дiяльнiсть емiтента можуть вплинути: додаткова закупiвля обладнання, укладання договорiв з новими контрагентами, користування банкiвськими кредитами. |
Опис політики емітента щодо досліджень та розробок |
Товариство не витрачає кошти на дослiдження та розробки, та за 2010 рiк не витрачало коштiв на розробки та дослiдження. |
Інформація щодо судових справ, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається |
Емiтент або його посадовi особи не виступають стороною у судових справах. |
Інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі, за наявності, інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі |
1. Нерозподiлений прибуток товариства за останнi роки збiльшився: 2006 рiк - 4504 тис.грн; 2007 рiк. - 4432 тис.грн; 2008 рiк - 4357 тис.грн; 2009 рiк- 4552 тис.грн. Довгостроковi зобов'язання зменшились: 2006 рiк - 3553,1 тис.грн; 2007 рiк - 3150 тис.грн; 2008 рiк - 3815 тис.грн; 2009 рiк - 2514 тис.грн. Короткостроковi кредити банкiв: 2006 рiк - 3951,6 тис,грн; 2007 рiк - 4400 тис.грн; 2008 рiк - 3810 тис.грн; 2009 рiк - немає. 3.Поточнi зобов'язання зменшились: 2006 рiк - 7270,8 тис.грн; 2007 рiк - 7993 тис.грн; 2008 рiк - 7525 тис.грн; 2009 рiк 5833 тис.грн.
4.Дохiд вiд реалiзацiї продукцiї збiльшився: 2006 рiк - 32502 тис.грн; 2007 рiк - 35604 тис.грн; 2008 рiк - 41504 тис.грн; 2009 рiк - 47454 тис.грн.
5.Собiвартiсть реалiзованої продцкцiї: 2006 рiк - 25715 тис.грн; 2007 рiк - 28363 тис.грн; 2008 рiк - 31691 тис.грн; 2009 рiк - 34639 тис.грн.
6.Валовий прибуток зрiс: 2006 рiк - 6089 тис.грн; 2007 рiк - 6579 тис.грн; 2008 рiк - 8851 тис.грн; 2009 рiк - 12079 тис.грн.Чистий прибуток товариства: 2006 рiк - 5,1 тис.грн; 2007 рiк - 1 тис.грн; 2008 рiк - .; 2009 рiк - 662 тис.грн.
7.Операцiйнi витрати разом склали: 2006 рiк - 30622,8 тис.грн; 2007 рiк - 33832 тис.грн; 2008 рiк - 40806 тис.грн; 2009 рiк - 47002 тис.грн.
8.Залишок коштiв на кiнець року: 2006 рiк - 35,3 тис.грн; 2007 рiк - 52 тис.грн; 2008 рiк - 173 тис.грн; 2009 рiк - 257 тис.грн.
9.Пiдприємство неспроможне негайно погасити короткостроковi зобов'язання, але може погасити поточнi зобов'язання, фiнансова стiйкiсть товариства пiдвищилася, пiдприємство стабiльне, незалежне вiд кредиторiв та iнвесторiв.
10. Загальнi збори акцiонерiв товариства, якi вiдбулися 15.04.2010 року прийняли рiшення про нарахування i виплату дивiдендiв за результатами господарювання у 2009 роцi у сумi 620 тис.грн. |
|